Timpul şi locul:

Marţi, 20 martie, ora 15, Amfiteatrul “Titu Maiorescu”, Facultatea de Filosofie, Splaiul Independenţei nr. 204.

Faptele:

Facultatea de Filosofie şi Editura Universităţii din Bucureşti vă invită la o întâlnire de prezentare a apariţiilor editoriale recente în domeniul filosofiei.

Autorii cărţilor prezentate sunt aşteptaţi să se adreseze cititorilor (studenţi, foşti sau viitori studenţi, oricui este interesat).

Printre cei de faţă se vor afla Prof. univ. dr. Romulus Brâncoveanu, Prof. univ. dr. Constantin Stoenescu, Prof. univ. dr. Mircea Dumitru, Prof. univ. dr. Laurenţiu Staicu, Prof. univ. dr. Viorel Cernica, Prof. univ. dr. Mihaela Pop, Prof. univ. dr. Savu Totu , Prof. univ. dr. Viorel Vizureanu, Conf. univ. dr. Sorin Costreie, Conf. univ. dr. Gheorghe Ştefanov, Conf. univ. dr. Cristian Iftode, Conf. univ. dr. Sebastian Grama, Conf. univ. dr. Dorina Patrunsu, Lect. univ. dr. Marin Bălan şi alţii.