În cadrul #localcivisdays2021, studenții Alexandra Brojbă, Alexandru Militaru, Călin Szanto, Dan Năfureanu și Ionuț Văduva, coordonați de asist. univ. dr. Oana Șerban de la Facultatea de Filosofie au câștigat locul 3 în cadrul competiției de proiecte studențești, CIVISthon UB. Proiectul lor, CIVIS-ECEP – ESENȚIALIZAREA CULTURII ÎN EUROPA
POST-PANDEMICĂ,  constă în realizarea unui microprogram vizând dezvoltarea mobilităților virtuale pentru educația culturală universitară și creșterea rolului responsabilității sociale a rețelei CIVIS prin prisma HUB-ului Society, Culture and Heritage, asumând dezvoltarea rezidentețelor cultural-artistice, intervenția la nivelul constituirii politicilor publice de recunoaștere a domeniului Culturii ca fiind esențial într-o societate postpandemică și intensificarea parteneriatelor cu actori externi. În cadrul aceluiași eveniment, dar pentru concursul Jurnal de student CIVIS, doctorandele Andreea Baciu și Andreea Stoicescu au primit mențiuni.

Pentru detalii accesați unibuc.ro