Organizatorii sunt recunoscători tuturor colegilor ce au participat la o excelentă primă şedinţă a clubului studenţesc de dezbateri pe 2021/22.
Următoarele întâlniri vor fi pe 12 noiembrie, iar apoi la fiecare 3 săptămâni.Intervalul agreat este vinerea, orele 16-18. Dacă nu puteţi ajunge cu niciun chip atunci deşi vă doriţi, vă rugăm daţi-i de ştire lui Andrei (andrei.marasoiu@filosofie.unibuc.ro). Tot lui îi puteţi scrie dacă doriţi dar încă nu aţi primit detaliile Zoom.
Tema întâlnirii următoare, propusă de Irina C., este dacă “Oamenii care nu se vaccineaza ar trebui obligati sa isi plateasca singuri spitalizarea in cazul imbolnavirii – in Ro, despre Covid 19”.
Mulţumim echipei de voluntari şi le urăm succes la pregătire! Pe măsură ce se succed întâlnirile, vom avea cu toţii prilejul să dezbatem. Şi ne e mereu la îndemână, fireşte, şi discuţia informală de după.