Facultatea de Filosofie, în parteneriat cu Asociaţia Taxiul cu Bomboane, organizează evenimentul caritabil “Pui de Pernă pentru Pui de Om” duminică, 25 aprilie 2021.

Cu această ocazie invităm pe toţi cei interesaţi să devină iepuraşi pentru o zi și să ajute Asociaţia Taxiul cu Bomboane să viziteze copiii mai puțin norocoși internați în Spitalele de Pediatrie Victor Gomoiu, Emilia Irza, Nicolae Robănescu și Grigore Alexandrescu. Iepuraşii pot ajuta cu donaţii precum puișori de pernă, cărţi, articole de igienă sanitară și foarte multă dragoste!

Ce: Pui de Pernă pentru Pui de Om, eveniment de colectare de donaţii pentru copiii din spitalele de pediatrie din Bucureşti

Când: Duminică, 25 aprilie 2021, între orele 13:00 şi 16:00

Unde: În curtea facultăţii (Str. Splaiul Independenţei, nr. 204, sector 6, Bucureşti)

Ce poate sa fie inclus în donaţii:

• perne decorative pentru copii
  • articole de igienă sanitară (de exemplu: săpun, pastă de dinţi, şampon, periuţe de dinţi, prosopele mici, absorbante, şosete, gel dezinfectant)
  • cărţi de poveşti, dar şi belestristică pentru adolescenţi
  • menţionăm că toate produsele donate trebuie să fie noi având în vedere că vor fi distribuite în spitale.

Evenimentul se va desfăşura cu respectarea tuturor regulilor impuse de pandemia COVID-19.

Pentru mai multe detalii, puteţi contacta coordonatoarea evenimentului, Adina Dumitrache, la numărul de telefon 0770239683.

Mulțumim pentru suport și implicare!

#parteneriînfaptebune