Având în vedere situația specială generată de pandemia de Covid-19 și de măsurile de distanțare socială impuse la nivel național pentru micșorarea riscului de infectare cu virusul SARS-CoV-2adeverințele de student se eliberează online pe baza unei solicitări transmise pe adresa de e-mail a secretarei nivelului de studii la care studentul este înmatriculat.

Studenții trebuie să precizeze în mesajul de solicitare a adeverinței de student următoarele:
– numele și prenumele
– programul (licență, master, doctorat) și anul de studii
– unde îi necesară respectiva adeverință (ex: numele instituției, locul de muncă, medicul de familie etc.)

Studenții înmatriculați la taxă vor putea solicita adeverințe care atestă statutul de student doar după ce transmit dovada plății taxei pe semestrul I, a depunerii fișelor de înscriere anuală (toți anii) și a contractelor (doar anul I) .

Secretariatul