AFIS CONCURS ESEURI FILOSOFICE CEF EDITIA ICCIIF organizeaza concursul de eseuri filosofice CEF, dedicat studentilor si masteranzilor Facultatii de Filosofie a Universitatii din Bucuresti.

Tema primei editii: Profesionalizarea filosofiei, o exigenta sociala? Deadline inscrieri: 20 februarie 2015.

– REGULAMENT CEF concurs eseuri filosofice pentru studenti si masteranzi (docx)

– CEF Norme redactare Editura Academiei Romane (pdf)

EXTENDED DEADLINE: 26 FEBRUARIE 2015

CCIIF organizeaza concursul de eseuri filosofice CEF, dedicat studentilor si masteranzilor Facultatii de Filosofie a Universitatii din Bucuresti. Tema primei editii: Profesionalizarea filosofiei, o exigenta sociala? PREMII: Premiul I- 300 lei, Premiul II-200 lei, Premiul III-100 lei. Eseurile vor fi trimise la adresa de email a CCIIF: cciif.fil.unibuc@gmail.com şi vor fi însoţite de un scurt CV, axat pe evidenţierea următoarelor aspecte: interese academice, cercetări anterioare, publicaţii, participări la conferinţe naţionale sau internaţionale, activitati extracurriculare.