Anul I

Responsabil general de an: Laurențiu Staicu laurentiu.staicu@filosofie.unibuc.ro

  • 350: Paul Gabriel Sandu paulgabriel.sandu@filosofie.unibuc.ro
  • 351: Mihaela Constantinescu mihaela.constantinescu@filosofie.unibuc.ro
  • 352: Marin Bălan marin.balan@filosofie.unibuc.ro
  • 353: Laurențiu Staicu laurentiu.staicu@filosofie.unibuc.ro
  • 354: Gheorghe Ștefanov gheorghe.stefanov@filosofie.unibuc.ro
  • 355: Ileana Dascălu ileana.dascalu@filosofie.unibuc.ro

Anul II

Responsabil general de an: Viorel Vizureanu viorel.vizureanu@filosofie.unibuc.ro

  • 356: Emilian Mihailov emilian.mihailov@filosofie.unibuc.ro
  • 357: Andrei Mărășoiu andrei.marasoiu@filosofie.unibuc.ro
  • 358: Alexandru Dragomir alexandru.dragomir@filosofie.unibuc.ro
  • 359: Viorel Vizureanu viorel.vizureanu@filosofie.unibuc.ro

Anul III

Responsabil general de an: Emanuel Socaciu emanuel.socaciu@filosofie.unibuc.ro

  • 302: Dorina Pătrunsu dorina.patrunsu@filosofie.unibuc.ro
  • 360 (F.C.): Oana Șerban oana.serban@filosofie.unibuc.ro
  • 361 (F.M.P.): Emanuel Socaciu emanuel.socaciu@filosofie.unibuc.ro
  • 362 (F.T.): Dana Jalobeanu dana.jalobeanu@filosofie.unibuc.ro
Program master Coordonator
Istoria şi circulaţia ideilor filosofice Cristian Iftode cristian.iftode@filosofie.unibuc.ro
Studii de dezvoltare internaţională şi etica relaţiilor internaţionale Radu Dudău radu.dudau@filosofie.unibuc.ro
Etică aplicată în societate, afaceri şi organizaţii Constantin Vică constantin.vica@filosofie.unibuc.ro
Filosofie și gândire critică Constantin Stoenescu constantin.stoenescu@filosofie.unibuc.ro
Filosofie, politică și economie/Philosophy, politics and economics Emanuel Socaciu emanuel.socaciu@filosofie.unibuc.ro
Program masteral în ştiinţe cognitive-Open mind

Sorin Costreie sorin.costreie@unibuc.ro

Andrei Mărășoiu andrei.marasoiu@filosofie.unibuc.ro

Filosofie Analitică / Analytic Philosophy Gheorghe Ștefanov gheorghe.stefanov@filosofie.unibuc.ro