Despre “Importanța votului” cu Laurențiu Gheorghe și Emanuel Socaciu

Philos – Asociația Studenților din Filosofie, vă invită în data de 22 mai 2019, ora 16:30, în Sala 3 a Facultății de Filosofie, la evenimentul intitulat „Importanța Votului”.

În cadrul acestuia se va discuta alături de Laurențiu Gheorghe și Emanuel Socaciu despre motivele pentru care exprimarea votului este importantă.

Suntem în perioada campaniilor electorale, toată lumea încearcă să ne convingă să votăm partidul X sau partidul Y pentru că sunt pro ….. sau contra …… Suntem, de asemenea, înconjurați de oameni ce nu merg la vot pentru că ”nimic nu se va schimba oricum” și oameni care susțin diferite partide din considerentele ……

Dar te-ai întrebat vreodată de ce e votul atât de important?
De ce oamenii din trecut au dus discuții lungi pentru a obține acest drept?

Vă invităm să participați la evenimentul noastră despre importanța votului, pentru a discuta împreună cu Laurențiu Gheorghe (profesor al Facultății de Filosofie și Cercetător științific al Centrului de Cercetare în Etică Aplicată) și Emanuel Socaciu (profesor al Facultății de Filosofie și Director al Centrului de Cercetare în Etică Aplicată).

Link eveniment https://www.facebook.com/events/506050573263738/