Lumini. Cameră. Discuție

„Universul e o multitudine de posibilități și fiecare deschide o nouă realitate. Așa că încercăm să gustăm din fiecare realitate și te invităm și pe tine! De două ori pe lună Philos organizează ”Lumini. Cameră. Discuție” – o seară de film, mai pe scurt! (fiecare film reprezentând o altă realitate!). În fiecare ediție avem un invitat special pregătit să ne incite la discuții pe baza problemelor expuse în film. Ceaiul și realitățile sunt din partea casei! Ce trebuie să aduci tu ? Cel puțin un prieten cu care să pleci spre casă discutând în noua voastră realitate.

La această ediție, Philos – Asociația Studenților din Filosofie, vă invită să vizionați filmul „Chuck Norris vs. comunism”. Invitatul serii este Marius Deaconu, doctorand în al II-lea an la Facultatea de Istorie, Universitatea din București.”