Seminarul de cercetare al Departamentului de Filosofie Teoretică

Stimată Doamnă Profesor,

Stimate Domnule Profesor,
Dragi colegi,
Mă bucur să vă anunț că seminarul de cercetare al Departamentului de Filosofie Teoretică își va relua activitatea începând cu acest semestru.
În trecut, rolul acestui seminar a fost acela de a le oferi membrilor departamentului nostru, dar și altor colegi, precum și doctoranzilor și studenților avansați din programele noastre de master posibilitatea de a primi reacții, în cadrul comunității noastre academice, cu privire la cercetările filosofice întreprinse sau la proiectele unor asemenea cercetări.
Vom continua în același fel, dar în cadrul primei întâlniri, care are un caracter inaugural, am dori să discutăm, alături de profesorii Flonta și Pârvu, despre scopul activității filosofice în care suntem implicați cu toții. De aceea mi-am permis să vă atrag atenția asupra ei.
Vă așteptăm pe toți cu drag,
Gheorghe Ștefanov