Conf. univ. dr. Sorin Costreie, prorector al UB, despre importanța deschiderii învățământului universitar din România spre procesul de internaționalizare

Astăzi, 11 februarie 2018, în cadrul emisiunii “Din | interior”, Conf. univ. dr. Sorin Costreie, Prorector Relații Internaționale și Relația cu Studenții în cadrul Universității din București, a vorbit despre importanța deschiderii învățământului universitar din România spre procesul de internaționalizare.
Sub genericul “Câți bani aduc României studenții străini?”, emisiunea de astăzi oferă publicului mărturia vie a unor studenți străini care au ales să studieze la Universitatea din București științele politice, limbile strine sau filosofia. Ariel PONTES din Brazilia, student în anul I la programul de master Filosofie Analitică, este un exemplu în acest sens.

Sursa: www.digi24.ro

Emisiunea “Din | interior. Câți bani aduc României studenții străini?” a fost difuzată în data de 11 februarie 2018, în intervalul orar 14:05-14:30