Doctorat: deschiderea oficială a anului universitar 2017-2018

Universitatea din București vă invită să participați miercuri, 11 octombrie 2017, începand cu ora 14:00, în Aula Magna a Facultății de Drept, la deschiderea oficială a anului universitar 2017-2018 pentru studenții-doctoranzi ai tuturor școlilor doctorale din cadru Universității din București.

În cadrul evenimentului vor fi oferite informații utile pentru desfășurarea activității doctoranzilor (aspecte administrative, oportunități de finanțare, burse, mobilități, acces la baze de date și literatură de specialitate etc).

Prof. univ. dr. Mircea Dumitru, Rectorului Universității din București, va lua parte la ceremonie alături de directorii școlilor doctorale, conducătorii de doctorat și studenții doctoranzi.