Apariția volumului “50 de ani in Facultatea de Filosofie. Pe calea moralei elementare”

La Editura Universitatii din Bucuresti a aparut volumul „50 de ani in Facultatea de Filosofie. Pe calea moralei elementare”.

morar-vasileVolumul aniversar, o carte dedicata profesorului Vasile Morar la implinirea a 70 de ani de unitate morala a vietii, cuprinde texte semnate de Andrei Marga, Peter Dan, Ion Vezeanu, Gheorghe Vladutescu, Cristian Iftode, Alex Stefanescu, Mona Neagoe, Oana Matei, Carol Iancu, Felicia Waldman, Alina Isac Alak, Alexandru Boboc, Mihaela Pop, Filon Morar, Emilian Morar, Oana Serban, Petre Roman, Ionut Vulpescu, Visarion Alexa si Gheorghe Schwartz. Lansarea a avut loc sambata, 19 noiembrie, la ora 17:00, la standul 23 – Consortia Universitaria, din cadrul Targului International de Carte Gaudeamus.

Volumul este disponibil la Libraria Editurii Universitatii din Bucuresti.