SESIUNEA IULIE 2015

Program de înscrieri:
Luni – vineri: 9.00 – 14.00
Sâmbătă – duminică: 9.00 – 12.00

ADMITEREA SE FACE PE BAZA FORMULARULUI DE ADMITERE NOTAT CU ADMIS/RESPINS ŞI A MEDIEI DE LA BACALAUREAT

FILOSOFIE
– modulul Filosofie
– modulul Filosofie-Studii europene

LocuriAdmitereActe necesareRezultate & precizăriSituația după confirmarea locurilor

115 buget
– 70 locuri modulul Filosofie
– 45 locuri modulul Filosofie – Studii europene

65 taxă (1 loc extracomunitar)
– 35 locuri modulul Filosofie
– 30 locuri modulul Filosofie – Studii europene

În cazul egalităţii mediilor ultimilor candidaţi admişi departajarea se va face conform următoarelor criterii:
1. Nota de la proba scrisă de limba şi literatura română de la examenul de bacalaureat
2. Nota de la a doua probă scrisă de la examenul de bacalaureat
3. În cazul în care criteriile 1 şi 2 nu departajează candidaţii se ia în calcul nota obţinută la a treia probă scrisă
4. Dacă în urma aplicării succesive a criteriilor 1,2,3, candidaţii nu sunt departajaţi, departajarea acestora se va face pe baza unei probe scrise de cunoştinţe de filosofie.
– FORMULARUL DE ADMITERE (completat)
– DIPLOMA DE BACALAUREAT ÎN ORIGINAL (sau copie legalizată) sau ADEVERINŢĂ ABSOLVIRE (pentru promoţia iulie 2015)
– DIPLOMA DE LICENŢĂ ÎN ORIGINAL SAU COPIE LEGALIZATĂ (pentru candidaţii licenţiaţi)
– COPIE LEGALIZATĂ CERTIFICAT DE NAŞTERE